Konstrukcja

Quan jest owocem od dawna prowadzonych prac nad procesem technologicznym, popartych wieloma testami. Naszym celem było nie tylko to, by produkty Quan wyglądały jak małe dzieła sztuki, ale przede wszystkim doprowadzenie do uzyskania wysokiego poziomu funkcjonalności. Udało nam się uzyskać zamierzone efekty dzięki współpracy z Szefami Kuchni Quan, dzięki  uważnemu wsłuchiwaniu się w ich opinie i sugestie.

Płytę górną wykonano z hartowanej stali węglowej o grubości 15 mm (10 mm dla kolekcji Basic). Ten rodzaj materiału zapobiega powstawaniu odkształceń elementu na wskutek wystawienia go na działanie wysokiej temperatury. Płyta główna może osiągnąć temperaturę ponad 400 °C w obrębie środkowej części – zależnie od warunków pogodowych czy rodzaju drewna używanego jako opał. Obrzeża płyty są utrzymywane w nieco niższej temperaturze, co w idealny sposób pozwala na kontrolowanie tempa, w jakim przebiega proces gotowania.

Misę wewnętrzną wykonano ze stali nierdzewnej. Możliwe jest wyjęcie jej ze środka w celu wyczyszczenia. Oznacza to, że przywrócenie paleniska do pierwotnego, lśniącego czystością wyglądu nie stanowi żadnego problemu, bez względu na rodzaj zastosowanego opału. Dodatkowo ten element konstrukcji stanowi barierę termiczną chroniącą misę zewnętrzną  przed bezpośrednim wystawieniem jej na płomienie, a co za tym idzie utrzymanie jej w dużo niższej temperaturze. Taka konstrukcja mis pomoże Ci ochronić zarówno siebie, jak i rodzinę przed poparzeniami, niemniej jednak zachowywanie ostrożności jest zawsze zalecane.

Podstawa zapewnia całości konstrukcji stabilność, spełniając przy okazji rolę wlotu powietrza do paleniska. Starannie zaprojektowane kanały i otwory wentylacyjne znajdujące się wewnątrz umożliwiają wystarczający do efektywnego funkcjonowania paleniska przepływ powietrza, dzięki temu proces spalania jest stabilniejszy i wydajniejszy, a samo rozpalenie ognia  znacznie łatwiejsze. Wszystkie te czynniki w znaczny sposób ograniczają ilość niepożądanego dymu. Wewnątrz podstawy zainstalowano także popielnik pozwalający łatwo pozbyć się popiołu z dna paleniska.

Paleniska posiadają regulowany układ dopływu powietrza. W kolekcji Premium zastosowaliśmy nasze autorskie rozwiązanie pod nazwą : Airflow Design®, które umożliwia całkowitą kontrolę intensywności procesu spalania.  

Schemat budowy paleniska Quangarden kolekcji premium

Schemat budowy paleniska
kolekcji premium

 

System Quan Airflow Design®

dla kolekcji Premium

 

Proces spalania przy użyciu drewna jako materiału opałowego przebiega zupełnie inaczej niż  w przypadku użycia węgla drzewnego. O wiele trudniej jest go opanować. To właśnie z tego spędziliśmy wiele godzin nad zagadnieniami konstrukcyjnymi urządzeń Quan. Starannie zaprojektowane kanały i otwory wentylacyjne znajdujące się wewnątrz konstrukcji zapewniają wystarczający dla funkcjonowania paleniska przepływ powietrza. Wszystko to skutkuje stabilniejszym i wydajniejszym procesem spalania, przez co zmniejszono ilość niepotrzebnego dymu. W dodatku – ułatwiono w ten sposób rozpalenie ognia za pierwszym podejściem, pomagając też utrzymać ściany konstrukcji we względnie niskiej temperaturze. Powyższe funkcje uwzględniono we wszystkich oferowanych przez nas liniach produktów.

Quan Airflow Design

 

Schemat działania systemu 
Quan Airflow Design®

Produkty naszych linii Premium zaopatrzono w popielnik z wlotem powietrza, który posiada wbudowaną regulację układu przepływu powietrza. Rozwiązanie to umożliwia usuwanie popiołu z dolnej części paleniska w prostszy sposób, pozwalając również na zyskanie zwiększonej kontroli nad procesem spalania i intensywnością płomieni.

 

Doświadczeni Szefowie Kuchni Quan poddali tę funkcję szczególnie gruntownym testom i doskonaleniu, dziś sprawdza się ona doskonale szczególnie wtedy, gdy pragniemy przesunąć granice definiujące twórcze gotowanie pod gołym niebem.