Top 5 akcesoriów do palenisk ogrodowych

Podczas naszych spotkań, lub ofert jakie przygotowuję dla obecnych lub potencjalnych użytkowników palenisk Quan Garden Art często padają pytania o akcesoria jakie powinien mieć każdy grill master operujący na palenisku ogrodowym i jakich narzędzi używam ja. Proszę bardzo, dziś „TOP 5” akcesoriów bez których podczas gotowania na palenisku na pewno się nie obejdziesz, a które w znacznym stopniu ułatwią ci pracę i mogą sprawić wiele dodatkowej frajdy w obcowaniu z Quanem i kuchniami świata. 

 

Szpatuły

Najważniejsze akcesoria Quan bez których nie da się żyć

Rzecz można by pomyśleć absolutnie banalna, i wydawać by się mogło bez problemu zastępowalna czymś innym. Otóż moi drodzy nie. Nie da się ich zastąpić zwykłą szpatułką jaką stosujemy na co dzień w naszych kuchniach do przewracania naleśników czy placków, i to co najmniej z kilku powodów. 

Szpatuły Quan są w odpowiedni sposób zaprojektowane i wykonane, mają idealnie dobrany kąt ścięcia krawędzi, odpowiednią twardość i ostrość. Wszystko po to by utrzymać płytę Quana w jak najlepszej czystości oraz pozwolić na wygodną i ergonomiczną pracę w trakcie przygotowywania naszych dań. Szpatuły sprzedawane są w kompletach dwóch sztuk. Doskonale spisują się także we współpracy z innymi akcesoriami np. z paellą.   

 

RUSZT 3 w 1

Najważniejsze akcesoria Quan bez których nie da się żyć

Fenomenalne akcesorium znacznie zwiększające wachlarz możliwości związanych z gotowaniem na palenisku Quan. Poza tradycyjnym, znanym każdemu sposobem jego wykorzystania, ruszt 3 w 1 ma wyciąganą za pomocą specjalnego chwytaka okrągłą część, po wyjęciu której uzyskujemy otwór idealnie nadający się do osadzenia w nim żeliwnego lub metalowego woka tudzież garnka.

O zasadniczej różnicy smakowej orientalnych dań, myśliwskich gulaszów, węgierskich paprykarzy, staropolskiego bigosu czy meksykańskiego chilli con carne ugotowanych na żywym ogniu w porównaniu z gazem czy prądem nie będę nawet wspominał – to temat na osobny, długi artykuł. 

Dodatkowo ruszt zawiera trzy prowadnice do osadzenia metalowych szaszłyków na których można przygotować potrawy z mięsa, warzyw czy owoców. 

 

Butcher Block

Najważniejsze akcesoria Quan bez których nie da się żyć

Solidny kawał dechy z twardego drewna, który pozwoli ci w wygodny sposób obchodzić się z surowcami wymagającymi obróbki i rozdrobnienia, oraz co równie istotne, zachować twoje noże w dobrej kondycji. Nie krój po przypadkowych powierzchniach, mogą one spowodować przedostanie się szkodliwych opiłków do twoich potraw i wygląda to, co tu dużo mówić, mało profesjonalnie. Blok rzeźnika, poza twoją kuchnia ogrodową z równym powodzeniem możesz wykorzystać w kuchni domowej. 

 

Ruszt Brazylijski

Najważniejsze akcesoria Quan bez których nie da się żyć

Nowość w ofercie Quana. Brazylijski ruszt kompatybilny z dużym 3 w 1 wraz z dziewięcioma szpadami wyniesie twoje grillowe wyczyny na zupełnie inny level wtajemniczenia. Mięsa, warzywa i owoce grillowane w ten sposób wymagają wprawdzie dłuższej obróbki, ale kto by się spieszył podczas grillowej biesiady.  Sam koloryt nabitych na szpady składników i pełnej rarytasów płyty Quana w każdym wzbudzi apetyt i wprowadzi go w nastrój rodem z krainy samby i futbolu. 

 

Patelnia do Paelli

Najważniejsze akcesoria Quan bez których nie da się żyć

Doskonałe akcesorium dla miłośników kuchni fusion, a także kulinarnych eksperymentów i tworzenia nowych smaków. Paellą obsłużysz sporą liczbę gości nie zajmując przy tym płyty Quana na której każdy z nich może przygotować dla siebie np. mięso czy rybę. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje jest to patelnia, ale poza hiszpańską paellą, czy włoskim risotto można wyczarować z niej rozmaite cuda. Ogranicza nas w zasadzie tylko nasza wyobraźnia.

 

Zobacz katalog wszystkich akcesoriów