Top 5 technicznych akcesoriów do palenisk

Prezentujemy listę „TOP 5” akcesoriów związanych z technicznym aspektem użytkowania naszego Quana. Czyli lista pomocniczych narzędzi z którymi praca na Quanie staje się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Warto je mieć, by znacznie poszerzyć spektrum swoich kulinarnych i organizacyjnych możliwości.  

 

Smokebox czyli wędzarnia stawiana na palenisku

Wędzarnia Smokebox marki Quan Garden Art

Dla mnie Number One. Fantastyczna alternatywa dla ciężkich, murowanych i nie mobilnych komór wędzarniczych. Kompatybilna z dużym paleniskiem linii Premium oraz urządzeniami Rolling Kitchen pozwala na równoczesne użytkowanie płyty Quana w standardowy sposób oraz wędzenie naszych specjałów. Wędzone ryby, mięsa, warzywa i owoce, a także nabiał i wyroby garmażeryjne mogą stać się genialnym uzupełnieniem twojej ogrodowej uczty. W sporej szafie wędzarniczej znajdują się haki i półki do wędzenia oraz siatki zabezpieczające wasze smakołyki przed upadkiem do ognia.

 

Pomocnik mobilny z blatem

Pomocnik mobilny z blatem quan garden art

Każdy, kto czynnie zajmuje się gotowaniem doskonale zdaje sobie sprawę, że poza dobrym grillem oraz niezbędnymi akcesoriami do pracy zawsze przydaje się jakiś „kawałek” roboczego blatu. Ja używam mobilnego pomocnika z zasobnikiem na drewno, półką na drobiazgi i solidnym granitowym blatem. Poza tym, że doskonale komponuje się z moim paleniskiem pod względem designu to oczywiście spełnia swoją podstawową rolę blatu roboczego i podręcznego zasobnika na drewno.   

 

Skórzany fartuch

Skórzany fartuch do gotowania przy paleniskach

Wydawać by się mogło, że to trochę przerost formy nad treścią albo zwykły lans. Nic bardziej mylnego. Ten fartuch, po za tym, że świetnie wygląda czego nie można mu odmówić, spełnia niebagatelną rolę chroniąc mnie przed bardzo wysokimi temperaturami. Skóra jest najlepszym izolatorem i dzięki niemu mogę spokojnie długimi godzinami stać przy palenisku. Oczywiście ma za zadanie chronić również naszą odzież przed przypadkowym zapłonem. Nie wyobrażam sobie pracy bez niego.

 

Zestaw kół do paleniska

Zestaw kół do paleniska ogrodowego quan garden art

Wiadomo, że palenisko Quan może sobie stać w jednym miejscu w ogrodzie i nie trzeba w zasadzie go ruszać. Nie chowamy go na zimę, nie zabieramy na camping (choć można) Ale bywają takie sytuacje i są takie miejsca kiedy przydałoby się go nieco przesunąć lub przestawić. Często zdarza się to np. na tarasach gdy liczba gości wymusza na nas potrzebę wydłużenia stołu, albo kiedy mamy nieogrodzoną posesję lub wybieramy się gdzieś na dłużej i wolelibyśmy aby na ten czas nasz Quan zamieszkał np. w garażu.

Wtedy niezwykle przydatne stają się kółka. Ten zestaw montujemy przed pierwszym rozpaleniem Quana, po prostu zamiast metalowych stopek wkręcając koła. Dwa z nich w zestawie posiadają hamulce dlatego nie ma obawy, że nasze palenisko gdzieś nam odjedzie. Świetny dodatek zdecydowanie ułatwiający użytkowanie.      

 

Pokrywa i pokrowiec przeciwdeszczowy

Pokrywa na palenisko ogrodowe quan garden art

Nie potrafiłem zdecydować które wybrać więc wybrałem oba, równie przydatne moim zdaniem.

Wiadomo, że wszystko co użytkujemy z biegiem lat się zużywa, podobnie rzecz ma się z naszym paleniskiem, i mimo iż to sprzęt w zasadzie niezniszczalny warto zadbać o jego estetykę, choćby dlatego, że przygotowujemy na nim nasze posiłki. Pokrywa doskonale sprawdza się w ogrodach gdzie palenisko narażone jest na spadające igliwie lub liście, no i raczej nikt z nas nie chciałby by po płycie na której później smaży swoje steki z brazylijskiej wołowiny hasały zwierzątka maści wszelakiej, przy których nasze koty to najlepsza alternatywa. Ponadto palenisko przykryte pokrywą świetnie spełnia rolę barowego stolika.

Opady atmosferyczne bywają różne w różnych regionach kraju. Czasem po deszczu na masce naszych samochodów pozostają zacieki które ciężko usunąć. Na podobne zagrożenia narażony jest nasz Quan. Dlatego powstały pokrowce przeciwdeszczowe dostosowane do wszystkich wymiarów palenisk oraz akcesoriów i mebli ogrodowych. To dodatki pomagające utrzymać nasze paleniska w świetnym stanie wizualnym przez długie lata.